Beslenme Ve Diyet
TR
  • TURKISH TURKISH
  • ENGLISH ENGLISH
TR

Beslenme Ve Diyet

Beslenmede herkes için tek bir altın yol geçerli değildir. Dolayısıyla, her bireyin beslenme çözümü kendisine özel olmalıdır. Tıpkı her parmak izinin farklı olması gibi, metabolizma ve yaşam şekilleri de birbirinden farklılık gösterir. Beslenme bir bilim dalıdır ve ciddiyet gerektir. Sağlıklı ve kaliteli yaşama adım atmak, iyi yaşamak isteniyorsa, değişime stratejik bir plan ile başlanmalıdır. Büyük hedefler yerine, küçük ve gerçekçi hedefler kişiyi başarıya götürür.
Beslenmenin tıbbi ve somut yöntemlerle değerlendirildiği bilim dalına özgü merkezimizde, normal beslenebilen danışanlarımıza veya ağız yoluyla beslenmesi mümkün olmayan danışanlarımıza doğru ve dengeli beslenme yöntemleri ve takibi konusunda hizmet ve eğitim verilmektedir.
Bireysel Beslenme Danışmanlığı kişilerin kendilerine yaptıkları sağlık yatırımının bir parçasıdır.
Health Enhancement Research Organization (HERO) tarafından 2000 yılında hazırlanan rapora göre, çalışan kişiler tarafından gerçekleşen sağlık harcamalarının en az ¼’i, sağlıksız beslenme, hareketsizlik, sigara kullanımı sonucu oluşan ama diğer bir taraftan düzeltilmesi mümkün sağlık risklerini kapsamaktadır. Bu nedenle kendinize geleceğiniz ile ilgili yapacağınız en büyük yatırımın doğru beslenme ve aktif yaşam tarzı olduğunu unutmayınız.

Teknik Ekipmanlar
Tıbbi ve somut yöntemler; biyoelektrik impedans yöntemiyle vücut analizi (vücudun su, yağsız kütle, yağ kütlesi dağılımı), bel/kalça oranı, WM programını kapsamaktadır. Besinlerin ağızdan, vücut hücrelerine ulaşımı ve atıkların uzaklaştırılmasına kadar izlediği yol değerlendirilir. Diyet uzmanı kontrolünde, kişinin yemek alışkanlıklarına ve hareket aktivitesine uygun özel bir program uygulanır. Beslenmenin çok yönlülüğü ve insan vücudunun her türlü bölümüne etkisi nedeniyle tedavi dahiliye, endokrinoloji, psikiyatri, jinekoloji, kardiyoloji gibi birçok branşla koordinasyonu gerektirmektir.

Bölüm Doktorları